Põltsamaa valla koolide taliolümpia Adaveres 5.-6. veebruaril

Vaata postrit!

Kooliolümpiamängude spordipidu on ülesehituselt sarnane pärisolümpia-mängudega ning selle tseremooniate korraldamisel arvestatakse olümpiaharta reeglitega. Spordipeo elementideks on avatseremoonia, spordivõistlused ja lõputseremoonia.

Spordipidu toimub kahel päeval, kuna osalejad on ligi 430 üheksast koolist.

Kõik huvilised on oodatud võistlusi vaatama. Mängud avatakse pidulikult 5. veebruaril kell 9 ja kella 14 paiku toimub esimese päeva parimate autasustamine. 6. veebruaril alustatakse samuti kell 9 hommikul ning pärastlõunal algavad autasustamine ja lõputseremoonia.

Sel korral on mängudel suurem ulatus, kuna kaasatud on nii ühinenud Põltsamaa valla seitse kooli (Põltsamaa, Adavere, Lustivere, Puurmani, Pisisaare, Esku-Kamari, Aidu) kui ka Kolga-Jaani ja Leie põhikool.

1.-9. klassi õpilased on kooliastmete kaupa jagatud riikideks, erinevatel aladel võisteldakse kas individuaalselt või meeskondlikult, kokku on üheksa ala.
Spordialadeks on uisutamine, suusatamine, tõukekelgutamine, discgolfi täpsusvisked, kelgutamine, takistusrada, jääpall, kurling ja piriliks - piriliks on uus spordiala – uiskudel pingil edasi liikumine toigastega lükates. Jääpalli mängitakse nagu hokit, kuid tennisepalliga ja kurlingus on kasutusel veekanistrid, mida libistatakse mööda jääd.

Tule vaatama!