Õpilaskodu

Adavere Põhikooli õpilaskodu avati 2004. aasta sügisel, kui renoveeriti osa endisest lasteaiahoonest ja esimesed kümme õpilast võisid sinna elama asuda. Suure nõudluse tõttu mahutas maja ära ka 13 last. 2006. aasta alguseks saadi kogu hoone renoveerimistööga valmis ning tänaseks pakub õpilaskodu kohta 20-le lapsele.

Kooli ja õpilaskodu koostööga püütakse tagada kõigele õpilaskodu õpilastele vastavalt individuaalsetele vajadustele ja huvidele head õppimis-, elamis- ja kasvamistingimused.

Õpilaskodus tegeleb lastega 5 töötajat. Kasvatajana töötab Maire Nõmmeots. Maja hoiavad korras ning öösel valvavad laste und Marika Matvei, Esta Koss ja Kätlin Ojasoo.

Õpilaskodus elavad lapsed saabuvad pühapäeval või esmaspäeva hommikul ning lähevad koju reede õhtul. Elutoad on ühe- ja kahekohalised. Nagu omas koduski, on lastel ülesanded, milleks on näiteks abistamine õhtusöögi valmistamisel, tubade korrashoid ning vajadusel ka muud majapidamistööd.

Õpilaskodus on lõõgastumiseks puhkeruum, kus saab õhtuti muusikat kuulata, telerit vaadata. Õpilastel on võimalik õppetöö eesmärgil arvutit kasutada. Silmaringi avardamiseks korraldatakse mitmeid väljasõite erinevatesse paikadesse, külastatakse kontserte ja teatrietendusi. Üheskoos tähistatakse kõigi laste sünnipäevi ja muid tähtpäevi.

Kasulikud aadressid